29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Ratownicy WOPR otrzymali nową łódź IRB [wideo]

W środę 29 czerwca 2022 roku na plaży przed Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnej łodzi ratowniczej IRB wraz z przyczepką dla Oddziału Powiatowego WOPR w Kołobrzegu.

Ratownicy zaczęli już pracę na kołobrzeskich plażach. W tym sezonie letnim ratownicy z Oddziału Powiatowego WOPR w Kołobrzegu korzystać będą ze specjalistycznej łodzi typu IRB wraz z silnikiem i przyczepką. W uroczystości przekazania łodzi, która uświetniła obchodzony 29 czerwca Dzień Ratownika, wzięli udział przedstawiciele władz powiatu starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś oraz prezes Zarządu Wojewódzkiego WOPR Apoloniusz Kurylczyk, prezes Oddziału Powiatowego WOPR w Kołobrzegu Stanisław Malepszak i ratownicy z Grupy Interwencyjnej WOPR w Kołobrzegu.

Łódź o wartości ponad 90 tysięcy złotych zakupiona została pod koniec 2021 roku w ramach montażu finansowego oraz dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu z budżetu Powiatu Kołobrzeskiego w wysokości 15 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę przekazał Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Zachodniopomorski WOPR.

Doposażenie ratowników wodnych w specjalistyczną, ratowniczą łódź motorowodną zwiększy możliwości działań ratowniczych na wodzie oraz przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa wypoczywających turystów i mieszkańców naszego powiatu – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. Nowoczesna ratownicza łódź produkcji nowozelandzkiej, zasili zasoby Grupy Interwencyjnej WOPR w Kołobrzegu i będzie wykorzystywana przez ratowników kołobrzeskiego WOPR do udzielania pomocy na terenie obszarów wodnych i kąpielisk powiatu kołobrzeskiego.

Z okazji Dnia Ratownika WOPR życzymy wszystkim ratownikom udanej i spokojnej pracy nad polskimi kąpieliskami.