Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Motoserce bije na Skwerze Pionierów

Trwa kolejna edycja akcji MOTOSERCE na Skwerze Pionierów, której organizatorem jest kołobrzeski klub VOYAGER FG.  Pogoda dziś dopisała. Mnóstwo pięknych motocykli, są też pojazdy profesjonalnych kierowców driftowych należących do stowarzyszenia Drift Team Kołobrzeg i Kołobrzeski Gang Maluchów. Od godziny 10:00 trwa również zbiórka krwi, niestety z powodu awarii krwiobusa, krew można oddać w Komendzie Policji w Kołobrzegu. Na skwerze trwa też loteria fantowa z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłowej, która objęła swoją opieką Marysię.

Marysia urodziła się ze złożoną siniaczą wadą serca Tertalogią Fallota. W wieku 6 miesięcy przeszła skomplikowaną operację. W związku z chorobą i korektą wady serca Marysia pozostaje pod stałą opieką lekarzy specjalistów w dziecięcym szpitalu klinicznym oraz Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Marysia ma opóźniony rozwój psychoruchowy, oraz opóźnione napięcie mięśniowe. Całkowity dochód z loterii oraz  wszystkie zebrane środki w tym ze sprzedaży grochówki,  kiełbasy, ciasta zostaną przekazane na pomoc dla Marysi celem prowadzenia systematycznego leczenia i rehabilitacji.

Swoje stanowisko ma też kołobrzeski szpital, pielęgniarki mierzą poziom cukru, ciśnienia, można porozmawiać też o zdrowym odżywianiu.

Podczas akcji odbywają się koncerty zespołów rockowych, parada motocykli ulicami Kołobrzegu, dmuchańce dla dzieci, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu straży pożarnej oraz ratowników medycznych, pokaz resuscytacji  oraz konkursy organizowane przez kołobrzeską Policję.

Ta cykliczna impreza jest również okazją do integracji różnych środowisk, miejscem pożytecznego spędzenia czasu dla rodzin, okazją do krzewienia krwiodawstwa dla osób jeszcze zastanawiających się. Przybywająca tam młodzież na własne oczy i w praktyce poznaje podstawy pierwszej pomocy oraz uczy się prawidłowego zachowania w sytuacjach dla nich ekstremalnych np. w trakcie wypadku. Wśród osób które oddadzą krew zostanie rozlosowana nagroda traktor Kosiarka.

Jedną z atrakcji był też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z OSP Dygowo.

Zapraszamy do obejrzenia małej fotogalerii.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama