Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Na sezon będzie 5 karetek, czy wystarczy dla wszystkich?

W czwartek w Urzędzie Miasta odbyło się coroczne spotkanie kołobrzeskich służb oraz instytucji kulturalnych i odpowiedzialnych za przygotowanie plaż i molo do sezonu 2022. Robert Szpak przedstawiciel MOSIRu, zapowiedział, że od 25 czerwca otwierają się 4 kąpieliska, a od 1 lipca do 19 sierpnia wszystkie 11 kąpielisk. Kąpieliska będą otwarte ( z obsadą ratowników MOSIR) od godziny 10 do 18. Po godzinie 18 do 22 odbywać się będą patrole na odcinku całej plaży centralnej. W okresie wakacyjnym na plaży będzie przebywało około 60 ratowników.  Na całym odcinku plaż strzeżonych będą znajdowały się 2punkty medyczne, jeden na plaży zachodniej, drugi przy plaży centralnej obok bazy ratownicze. Strefa sportowa i wydarzenia będą w tym roku odbywać się na plaży przy Kamiennym Szańcu.

Nowością w tym sezonie są specjalne drewniane domki dla ratowników. Na plaży znajdują się 3 takie obiekty, które poprawią komfort pracy i pozwolą na schronienie podczas niepogody.

Policja w Kołobrzegu jest już przygotowana do sezonu, od 1 lipca wsparcie sezonowe z prewencji ze Szczecina w ilości 28 funkcjonariuszy, oraz od 1 lipca patrol wodny i patrole rowerowe. Do zabezpieczenia obu dużych festiwali odbywających się w Podczelu policja zabezpieczy na każdy dzień imprezy dodatkową ilość funkcjonariuszy.

Ratownictwo Medyczne będzie jak co roku dysponowała 5 karetek. 3 w Kołobrzegu 1 w Rymaniu oraz 1 sezonowa w Ustroniu Morskim. Wsparcia udzielał będzie również śmigłowiec LPR, który od kilku dni wspiera nasz rejon w akcjach.

Jak wskazywał komendant Straży Miejskiej w Kołobrzegu Mirosław Kędzierski dużym problemem w tym sezonie może być bardzo duża liczba hulajnóg elektrycznych. Z roku na rok pojawia się ich w mieście więcej.

Sporym wyzwaniem dla miasta będą dwa duże remonty dróg w Kołobrzegu, mowa tu o remoncie Armii Krajowej i ulicy Zdrojowej. Przedstawiciele straży pożarnej podkreślali, że dojazdy dla służb musi być bardzo dobrze przygotowane, w rejonie strefy uzdrowiskowej znajduje się bardzo dużo budynków do których dojazd nie może być zagrożony.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama