Scattered Clouds

33°C

Kołobrzeg

26 czerwca 2022    |    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
26 czerwca 2022    
    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Strażacy nie podziwiali widoków, ćwiczyli na dźwigu

Niecodzienne zadania zostały postawione przed funkcjonariuszami specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego, działającej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu podczas ćwiczeń "Żuraw 2022”. Dzięki uprzejmości firmy BURSZTYNOWE Sp. z o.o. oraz EUROSTAR Sp. z o.o., strażacy mieli możliwość przeprowadzenia ćwiczeń na dźwigu budowlanym, polegających na ewakuacji poszkodowanego z użyciem technik linowych. W trakcie ćwiczeń wykonano dwa założenia. Pierwsze polegało na ewakuacji nieprzytomnego operatora z kabiny dźwigu, znajdującej się na wysokości około 38 m, poprzez zbudowanie układu ratowniczego opuszczeniu go przy asekuracji ratownika techniką dwóch lin. Drugi wariant zakładał uraz kończyny dolnej poszkodowanego i brak możliwości samodzielnego zejścia po drabinie na dół. Przy pomocy zbudowanych układów ratowniczych z wykorzystaniem liny kierunkowej oraz układu samonapinającego ewakuowano poszkodowanego na ziemię.
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama