Scattered Clouds

19°C

Kołobrzeg

5 lipca 2022    |    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
5 lipca 2022    
    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Uszkodziła stację paliw w Rymaniu, trafi do zakładu psychiatrycznego

28 lutego 2021 roku doszło do słynnego na całą Polskę zdarzenia na stacji paliw w Rymaniu, gdzie kobieta uszkodziła sklep, wjeżdżając w niego samochodem (przeczytaj). Sprawa trafiła do sądu, który nabrał podejrzeń, czy zatrzymana może w ogóle być sądzona za swój czyn. Obserwacja psychiatryczna potwierdziła podejrzenie sądu. Sąd Rejonowy Szczecin Centrum wydał dziś w tej sprawie oświadczenie: "Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie zastosował wobec podejrzanej środek zabezpieczający w postaci pobytu w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym. Popełnione przez podejrzaną czyny – zniszczenie mienia i uszkodzenie konstrukcji budynku stacji benzynowej w Rymaniu, co mogło narazić pracowników stacji benzynowej i funkcjonariusza Policji na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu; zmuszania przemocą funkcjonariusza Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci jej zatrzymania; posiadanie środków odurzających oraz prowadzenia samochodu osobowego pod wpływem środków psychotropowych - cechowały się znacznym stopniem społecznej szkodliwości. Sąd uznał, w oparciu o opinię wydaną przez biegłych psychiatrów oraz psychologa, że podejrzana była niepoczytalna w chwili popełnienia czynów zabronionych. Jednakże stan jej zdrowia jest taki, że występuje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia podobnych czynów zabronionych w przyszłości. W konsekwencji Sąd uznał, że konieczne jest umieszczenie podejrzanej w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, aby takim zdarzeniom zapobiec. Postanowienie Sądu Rejonowego nie jest prawomocne. Wobec podejrzanej nadal stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama