Scattered Clouds

19°C

Kołobrzeg

5 lipca 2022    |    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
5 lipca 2022    
    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Rusza remont głównej alei w Parku Jedności Narodowej

Niemal 850 tys. zł - tyle będzie kosztować remont głównej alei w zabytkowym Parku Jedności Narodowej. Inwestycja właśnie się zaczyna. Dziś pracownicy Zieleni Miejskiej, która wygrała przetarg, zabezpieczali drzewostan przed uszkodzeniem. Jak twierdzą osoby prowadzące tam działalność gospodarczą, zamknięcie alei jest dla nich zaskoczeniem: ograniczy ich możliwości zarabiania, a wysokości czynszu nikt im nie zmienił. Zapytaliśmy o to Michała Kujaczyńskiego, rzecznika prasowego prezydenta. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy: "Nawierzchnia alejki będzie wykonana z kostki brukowej z fugą wykonaną z żywicy. Ta technologia wymaga suchych warunków pogodowych więc najlepiej wykonywać ją latem. Do tego - niestety - ceny materiałów budowlanych rosną niemalże z dnia na dzień. Czekając i przekładając prace możemy znaleźć się w punkcie, że nie starczy nam na to środków w budżecie. To prawda, że remont będzie stanowił utrudnienie dla spacerujących, a także dla tych co prowadzą w tym rejonie działalność. Na szczęście jest w pobliżu kilka alejek, które stanowią trasy alternatywne. Mam nadzieję że remont zostanie wykonany w terminie (koniec zaplanowany jest na 20 września). Za wszelkie utrudnienia przepraszam. Dodam, że o remont tej alejki mieszkańcy zabiegali od lat".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama