Scattered Clouds

5 lipca 2022
    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Rusza remont głównej alei w Parku Jedności Narodowej

Niemal 850 tys. zł - tyle będzie kosztować remont głównej alei w zabytkowym Parku Jedności Narodowej. Inwestycja właśnie się zaczyna. Dziś pracownicy Zieleni Miejskiej, która wygrała przetarg, zabezpieczali drzewostan przed uszkodzeniem. Jak twierdzą osoby prowadzące tam działalność gospodarczą, zamknięcie alei jest dla nich zaskoczeniem: ograniczy ich możliwości zarabiania, a wysokości czynszu nikt im nie zmienił. Zapytaliśmy o to Michała Kujaczyńskiego, rzecznika prasowego prezydenta. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy: "Nawierzchnia alejki będzie wykonana z kostki brukowej z fugą wykonaną z żywicy. Ta technologia wymaga suchych warunków pogodowych więc najlepiej wykonywać ją latem. Do tego - niestety - ceny materiałów budowlanych rosną niemalże z dnia na dzień. Czekając i przekładając prace możemy znaleźć się w punkcie, że nie starczy nam na to środków w budżecie. To prawda, że remont będzie stanowił utrudnienie dla spacerujących, a także dla tych co prowadzą w tym rejonie działalność. Na szczęście jest w pobliżu kilka alejek, które stanowią trasy alternatywne. Mam nadzieję że remont zostanie wykonany w terminie (koniec zaplanowany jest na 20 września). Za wszelkie utrudnienia przepraszam. Dodam, że o remont tej alejki mieszkańcy zabiegali od lat".