Clear Sky

19°C

Kołobrzeg

17 sierpnia 2022    |    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
17 sierpnia 2022    
    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Głaz Katyński - kolejne podejście, które popiera już 10 radnych

W porządku obrad na najbliższą sesję znalazł się projekt klubu radnych Prawa Sprawiedliwości, którzy chcą, aby na Skwerze Pionierów stanął słynny już i budzący emocje Głaz Katyński. Radni już rad zgodzili się na jego lokalizację, ale potem pod wpływem krytyki zdanie zmienili. Teraz projekt wchodzi na sesję ponownie. Nieoficjalne sondowanie wskazuje, że prezydent Anna Mieczkowska lokalizacji jest przeciwna. Tyle, że to nie ona głosuje na sesji, ale robią to radni. Według naszych źródeł, projekt uchwały popiera 10 radnych. Do bezwzględnej większości potrzeba jeszcze jednego.

Czy taki manewr jest w ogóle możliwy? - Nikt nie jest kretynem. Po co pisać projekt tuż przed wakacjami, gdybyś wiedział, że znów nie przejdzie? - pyta retorycznie nasz rozmówca. Powód? - Zobacz ile PiS ostatnio miastu pomógł. Mało władze dostały? Miliony. Jeden kamień chyba jest wart milionów - słyszymy. Maciej Bejnarowicz, szef Klubu PiS w Radzie Miasta odpowiada dyplomatycznie: - Składamy projekt, rozmawiamy z radnymi. Poczekajmy do sesji - mówi naszemu portalowi.

Przypomnijmy. Głaz Katyński miały stanąć zamiast pomnika. Ma mieć prostą inskrypcję. Ostatnio jednak radni uznali, że jest to miejsce do rekreacji dla mieszkańców, a nie miejsce pamięci. Zobaczymy, co będzie teraz.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama