Clear Sky

19°C

Kołobrzeg

17 sierpnia 2022    |    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
17 sierpnia 2022    
    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy w Ekoparku powstanie wieża widokowa?

W wielu parkach krajobrazowych czy otulinach tych parków, o parkach narodowych nie wspominając, powstały wieże widokowe. Stają one na szlakach turystycznych i trasach, które cieszą się zainteresowaniem odwiedzających. Wieża ma także być atrakcją, która kanalizuje ruch turystyczny, dlatego, że tam, gdzie jest przyroda i gdzie jest ona chroniona, człowiek nie jest mile widzianym gościem. Takie obiekty pełnią więc m.in. funkcję związaną ze zmniejszeniem antropopresji.

W Kołobrzegu, inicjatorem powstania takiego obiektu w Ekoparku Wschodnim był m.in. nasz redakcyjny kolega Przemysław Gryń, ale na etapie podejścia pod budżet obywatelski - sprawa upadła. Nie podeszło do niej również miasto. Być może koszty są zbyt odstraszające. Metalowa wieża na zdjęciach nad Ińskiem kosztowała ok. 3,3 mln zł. Tymczasem taka wieża byłaby wyjątkową atrakcją turystyczną, pozwoliłaby turystom spojrzeć z góry na Ekopark, ale także na morze. Warto zauważyć, że niedawno "National Geographic" uznał trasę Velo Baltica, nadmorski szlak rowerowy za jedną z 10 najlepszych tras w Polsce. Wieża widokowa, byłaby taką "kropką nad i"...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama