Clear Sky

19°C

Kołobrzeg

17 sierpnia 2022    |    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
17 sierpnia 2022    
    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Miasto ma pomysł na basztę

630 tysięcy złotych - tyle miasto zapłaciło za odkupienie Baszty Prochowej Rafałowi Kolikowowi. Był to jednak tylko pierwszy krok do tego, aby średniowieczny zabytek fortyfikacyjny mógł odzyskać blask. Miasto od samego początku zapowiadało remont obiektu. Jednak ogłoszonego przetargu nie udało się rozstrzygnąć. Zaproponowana kwota znacznie przekroczyła możliwości miasta. Było to niemal 2 mln zł i przetarg unieważniono. Ma zostać powtórzony. Jak mówi naszemu portalowi prezydent miasta Anna Mieczkowska, być może w kolejnym postępowaniu padnie niższa kwota.

Pozostaje kwestia zagospodarowania baszty. Według prezydenta, to miejsce powinno tętnić życiem i być dostępne dla mieszkańców, nie tylko jako zabytek. Miasto chciałoby również ożywić teren wokół samej baszty i jak mówi Anna Mieczkowska, jest na to duża szansa. Niedługo mają odbyć się rozmowy w tej sprawie. Do tematu powrócimy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama