Clear Sky

21°C

Kołobrzeg

11 sierpnia 2022    |    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
11 sierpnia 2022    
    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ruszyła baza sezonowa LPR w Zegrzu Pomorskim

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe już po raz siedemnasty uruchomiło sezonową bazę w Koszalinie. Okres letnich wakacji wiąże się z dużym napływem turystów w rejon wybrzeża, w związku z tym codziennie do 5 września na lotnisku w Zegrzu Pomorskim będzie dyżurowała załoga śmigłowca gotowa do niesienia pomocy potrzebującym.

W zeszłym roku od 1 czerwca załogi wykonały 129 misji i udzieliły pomocy medycznej 118 pacjentom. 110 wezwań to loty do wypadków i nagłych zachorowań, a 19 to transporty międzyszpitalne. Śmigłowiec najczęściej był wzywany do osób w stanie nagłego zatrzymania krążenia (18 misji), z objawami udaru (14) i do wypadków komunikacyjnych (12). Te liczby świadczą o tym, jak ważne jest zapewnienie pomocy medycznej również drogą powietrzną.

Załoga HEMS (ang. Helicopter Emergency Medical Service) w Koszalinie jest naturalnym wsparciem dla naziemnych zespołów ratownictwa medycznego, a wraz z bazami w Szczecinie i Gdańsku zapewnia pokrycie zasięgiem śmigłowców terenu Wybrzeża Środkowego.

Dyżur pełniony będzie w godzinach 7-20, a załoga składa się z pilota, ratownika medycznego/pielęgniarza i lekarza.

Sezonową bazę uruchomiono po raz pierwszy w 2004 r. Funkcjonowała ona w starych budynkach lotniska przez 5 lat. W 2009 i 2010 r. bazy nie było ze względu na brak rezerwowego śmigłowca. W 2011 r. w Zegrzu Pomorskim bazę ulokowano w nowych kontenerach użyczonych przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie, w których funkcjonuje do dziś.

foto LPR

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama