Scattered Clouds

19°C

Kołobrzeg

5 lipca 2022    |    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
5 lipca 2022    
    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Anna Mieczkowska z wotum zaufania i absolutorium za 2021 rok

W środę odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Kołobrzeg. To najważniejszy dzień w roku dla każdego samorządowca. Czas podsumowań i analiz. Jednym z głównych punktów obrad było przedstawienie przez prezydenta miasta Annę Mieczkowską „Raportu o stanie miasta za rok 2021”.

Czego możemy dowiedzieć się z Raportu? To przede wszystkim dane statystyczne, a także sprawozdanie z wykonanych przez Miasto zadań w 2021 roku. Jak podkreślała prezydent miasta – rok 2021 to kolejny rok pandemii, troski o zdrowie i problemów związanych z obostrzeniami.

Najważniejsze dane z raportu to:
- wg danych Głównego Urzędu Statystycznego Kołobrzeg w 2021 r. odwiedziło 432 414 turystów, a łączna liczba udzielonych noclegów to 2 603 811.
- liczba mieszkańców to 45 930, w tym kobiety to 24 450, a mężczyźni 21 480
- w roku 2021 miasto przeprowadziło 6 konsultacji społecznych i 19 spotkań z mieszkańcami
- na terenie miasta działają 243 organizacje pozarządowe, a 79 z nich uzyskało dotacje z budżetu miasta na łączną kwotę ponad 4 miliony złotych
- łączne wydatki majątkowe to 36,4 miliony złotych, a same wydatki na drogi to ponad 15

Najważniejsze zakończone w roku 2021 inwestycje to: budowa przedszkola przy ul. Radomskiej, przebudowa i remonty ulic (Rybacka, Ostrobramska, Jaśminowa, Słoneczna, Wierzbowa, Warcisława), przebudowa kanalizacji deszczowej w ulicy Lazurowej, przebudowa alejek w parku im. Dąbrowskiego, budowa boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Radzikowo oraz przebudowa toalety publicznej w parku im. Jedności Narodowej.
- Miasto może się pochwalić łączną liczbą wydanych Kart Mieszkańca - 16 940

Raport podsumowuje także działalność Miasta w obszarze społecznym: pomocy społecznej, programów z zakresu kultury, oświaty i sportu oraz profilaktyki zdrowotnej. Pełna wersja raportu znajduje się na miejskiej stronie www.kolobrzeg.pl.

Radni podczas głosowania udzielili prezydentowi wotum zaufania głosując 14 za, 4 przeciw i jeden głos wstrzymujący.
Podjęta została również uchwała o udzieleniu absolutorium prezydentowi miasta – głosami 14 za i 5 głosów przeciw.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama