Scattered Clouds

33°C

Kołobrzeg

26 czerwca 2022    |    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
26 czerwca 2022    
    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

Od 12 czerwca 2022 wchodzi w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów (pociągi wakacyjne rozpoczną swoje kursowanie od 25 czerwca począwszy).
Jak co roku Przewoźnicy zwiększają ilość pociągów dla turystów i wypoczywających w polskich kurortach.

Poza pociągami kursującymi codziennie poza okresem wakacji letnich w okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022, Przewoźnicy uruchomią m.in następujące połączenia.
Podobnie jak w poprzednich latach PKP Intercity uruchomi drugie pendolino z Kołobrzegu (7:57) do Krakowa (16:19), oraz szybki pociąg złożony ze składu wagonowego (będą to najnowsze wagony, będące w posiadaniu Spółki) EIC "Posejdon" z Kołobrzegu (15:48) do Warszawy Zachodniej (22:12)

Nowością będzie uruchomienie pociągu IC "Krakowianka" z Kołobrzegu (10:39) do Krakowa Głównego (20:36) kursującego przez Poznań, Leszno, Wrocław, Opole i Katowice we wszystkie soboty i niedziele wakacji (pociąg przyjedzie z Krakowa (22:28) do Kołobrzegu (7:10) rano w soboty i w niedziele i po 3h wróci do Krakowa)
We wszystkie soboty wakacji w Kołobrzegu pojawi się elektryczny zespół trakcyjny ED160 "Flirt" obsługujący w połączenie Łódź Fabryczna - Warszawa - Kołobrzeg - Łódź (przyjazd do Kołobrzegu w sobotę rano i powrót późnym wieczorem w sobotę)

Podobnie w jak latach poprzednich w soboty przyjedzie do Kołobrzegu pociąg EIC "Fregata" z Katowic (tak jak pociąg EIC "Posejdon" zestawiony z najnowszych wagonów posiadanych przez Spółkę PKP Intercity) - Fregata przyjedzie do Kołobrzegu w soboty, wyjedzie z Kołobrzegu w niedzielę.
Poza pociągami wymienionymi powyżej pojawią się pociąg TLK "Pirat" z Bielska Białej i czeskiego Bohumina, TLK "Bursztyn" z Krakowa i pociąg IC "Swarożyc" do Wrocławia przez Trzebiatów, Gryfice, Szczecin Główny i Zieloną Górę)

Dobrą wiadomością jest powrót na okres sezonu wakacyjnego wczesno - rannego połączenia "Trygław" z Kołobrzegu (4:35) do Poznania Głównego (9:10), oraz uruchomienie szybkiego, regionalnego połączenia (w soboty i w niedzielę) "Riwiera do Poznania Głównego.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się plakatach stacyjnych.
Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 12 czerwca do 3 września 2022.

Ziemowit Czerski

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama