Scattered Clouds

19°C

Kołobrzeg

5 lipca 2022    |    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
5 lipca 2022    
    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Ustroniu Morskim
Dzięki reakcji świadków, nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów. Badanie wykazało u mężczyzny blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz za przestępstwo kierowania motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:30 w Ustroniu Morskim. Dwóch mężczyzn zauważyło poruszającego się po ulicy motorowerzystę. Tor jazdy mężczyzny wzbudzał dużo podejrzeń, kierujący jechał tzw. wężykiem i w końcu przewrócił się na drogę. Świadkowie całego zajścia byli pewni, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Nie pozwolili kierującemu oddalić się z miejsca i zgłosili zajście patrolowi policji.
Badanie potwierdziło, iż kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. 40-latek miał w organizmie blisko 3 promile tej substancji. Funkcjonariusze osadzili nieodpowiedzialnego mężczyznę w policyjnej izbie zatrzymań. Teraz za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem, a kodeks karny przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama