19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Powiatowe obchody Dnia Strażaka [foto]

W dniu 18 maja br., na placu zewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, miał miejsce uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka oraz przypadającego w tym roku jubileuszu 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Pierwszym punktem uroczystego apelu było złożenie meldunku zachodniopomorskiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP nadbrygadierowi Jarosławowi Tomczykowi. Meldunek złożył dowódca uroczystości mł. bryg Paweł Kapica. Następnie Pan Komendant w asyście dokonał przeglądu pododdziału. Po złożeniu meldunku nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Zgromadzonych gości przywitał st. bryg. Krzysztof Makowski – komendant powiatowy PSP w Kołobrzegu. Kulminacyjną i podniosłą chwilą Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka dla wyróżnionych funkcjonariuszy był, bez wątpienia, moment wręczania awansów, wyróżnień oraz nagród. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej rozkazami personalnymi z kwietnia 2022 r. awansował na wyższe stopnie aspiranckie 5 strażaków z KP PSP w Kołobrzegu. Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej rozkazami personalnymi z kwietnia 2022 r. awansował na wyższe stopnie podoficerskie 6 strażaków. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu rozkazami personalnymi z kwietnia 2022 r. awansował na wyższe stopnie szeregowych 3 strażaków.

Z okazji Dnia Strażaka oraz jubileuszu 30 – lecia powstania PSP zachodniopomorski komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił medalem okolicznościowym st. bryg. Krzysztofa Makowskiego komendanta powiatowego PSP w Kołobrzegu.

Z okazji Dnia Strażaka za szczególne zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej przyznał nagrodę pieniężną jednemu strażakowi.

W dalszej części uroczystego apelu głos zabrali zaproszeni goście: posłowie na sejm - Czesław Hoc oraz Marek Hok, zachodniopomorski komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Jarosław Tomczyk, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – dh Mirosław Zalewski, wicestarosta kołobrzeski – Jacek Kuś oraz prezydent miasta Kołobrzeg – Anna Mieczkowska.

Po wystąpieniach z okazji 30 - lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Krzysztof Makowski w dowód uznania wręczył wszystkim zaproszonym gościom pamiątkowe medale.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przybyli goście zaproszeni zostali na strażacki poczęstunek.