19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Ile policja odnotowała wypadków i w jaki dni najczęściej ? Sprawdź!
Dzięki danym gromadzonym w policyjnych systemach możemy informować o zmianach stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu kołobrzeskiego. W okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku odnotowano 15 wypadków drogowych w których 16 osób zostało rannych, a jedna straciła życie, w roku 2021 odnotowano 9 wypadków w których 9 osób zostało rannych. Do kwietnia tego roku zgłoszone zostały 322 kolizje drogowe, w roku ubiegłym było ich o 67 mniej.

O ile wypadki drogowe zdarzały się i w obszarze zabudowanym (6/2021 i 7/2022) i niezabudowanym (3/2021 i 8/2022), to do kolizji znacznie częściej dochodziło w miastach i miejscowościach, w 2022 roku 259 kolizji, a w 2021 roku 190.

Dniami w których najczęściej dochodziło do wypadków drogowych był poniedziałek i wtorek oraz sobota i niedziela. Godziny również pokrywały się z najczęstszą drogą do i z pracy, czyli od 7 do 10 oraz od 17 do 19. Głównymi przyczynami wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 10 wypadków drogowych w 2022 roku spowodowały osoby w wieku powyżej 40 lat, a najwięcej kolizji, bo przeszło 25 procent spowodowały osoby w wieku od 25 do 40 lat.

Wypadki drogowe zdarzały się głównie na drogach powiatowych i gminnych, w sumie odnotowano 11 zdarzeń na tych drogach oraz po dwa wypadki na drogach wojewódzkich i krajowych. Na drodze ekspresowej S6 w omawianym okresie nie odnotowano żadnego zdarzenia kwalifikowanego jako wypadek drogowy.