Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

20 maja 2022    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
20 maja 2022    
    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Sapanie i przekleństwa zamiast strategii miasta, plik podmieniono [wideo]

We wtorek, w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się prezentacja strategii miasta. Część osób nie wybrała się na spotkanie, bo miało ono być transmitowane w internecie. W tej sprawie alarmowali nasi czytelnicy, bo miejscami zamiast transmisji było słychać sapanie i przekleństwa. A potem transmisji już nie było. Ostatecznie plik podmieniono i można zobaczyć część wtorkowej prezentacji. Skoro jednak miasto ogłasza transmisję i są to konsultacje z mieszkańcami, to wykluczenie osób korzystających z internetu świadczy de facto o tym, że te konsultacje się nie odbyły lub miały charakter ograniczony.

Strategia, jak informuje rzecznik prasowy prezydenta Michał Kujaczyński, zawiera 7 wyzwań rozwojowych. Są to: dywersyfikacja struktury gospodarki, rozwój turystyki i działalności uzdrowiskowej, rozwój zrównoważony, rozwiązanie problemów komunikacyjnych, atrakcyjność życia, zarządzanie miastem z udziałem mieszkańców, współpraca w ujęciu funkcjonalnym. Zaprezentowano misję i wizję Kołobrzegu w trzech wymiarach: społecznym gospodarczym i środowiskowo-przestrzennym). Skupiano się na rozwoju miasta oraz dywersyfikacji po okresie COVID'19, wraz z wyciągnięciem wniosków z tych trudnych dla miasta czasów. Uwagi do strategii można zgłaszać w magistracie do 14 czerwca.

Po naszym artykule otrzymaliśmy e-maila z Regionalnego Centrum Kultury:

Szanowni Państwo,
w imieniu Regionalnego Centrum Kultury pragnę przeprosić wszystkich, którzy z powodu usterki technicznej pozbawieni byli możliwości uczestnictwa w konsultacjach dotyczących Strategii Rozwoju Miasta Kołobrzeg za pośrednictwem internetu w dniu 10 maja 2022 roku. W trakcie konsultacji doszło do awarii technicznej sprzętu dźwiękowego, której nie udało się niestety usunąć na czas i w związku z tym trzeba było przerwać transmisję online. Obsługę techniczną wydarzenia zapewniała firma zewnętrzna, której właściciel zapewnił nas, że do podobnego zdarzenia w przyszłości nie dojdzie. W tym celu zostały już wdrożone odpowiednie usprawnienia i zabezpieczenia. Jeszcze raz wyrażam swoje ubolewanie z powodu zakłóconego przekazu wydarzenia.
Tadeusz Kielar
Dyrektor RCK

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama