20 maja 2022    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
20 maja 2022
    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Chcą odwołania Woźniaka z Komisji Rewizyjnej

Grupa radnych z klubów: "Nowy Kołobrzeg" i "Kołobrzescy Razem", złożyła do przewodniczącego Rady Miasta Kołobrzeg pismo w sprawie radnego Jacka Woźniaka. W dokumencie czytamy m.in., że "treść wypowiedzi radnego wskazuje na przekroczenie elementarnych zasad kultury osobistej, a także jest wyrazem braku szacunku, nie tylko do osoby sprawującej zaszczytną funkcję publiczną, ale także, a może przede wszystkim, drugiego człowieka". Chodzi o poniedziałkowe posiedzenie Komisji Rewizyjnej, po którym oświadczenie wydała Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych (zobacz). Sprawę bagatelizowali radni Jacek Woźniak i szef Komisji Rewizyjnej Maciej Bejnarowicz, wskazując, że to odwracanie kota ogonem (przeczytaj).

Grupa radnych stawia zarzuty nie tylko Woźniakowi, ale także przewodniczącemu Bejnarowiczowi, wskazując, że jego milczenie na poniedziałkowym posiedzeniu było przyzwoleniem na agresję werbalną. - To tylko potwierdza tezę, że nie chodzi o merytoryczną pracę w komisji, a permanentne prowokowanie i nagonkę. W tej sytuacji wydarzenia z ostatniej komisji nabierają nowego znaczenia i wpisują się w zaplanowaną akcję zwalczania Jacka Woźniaka. I nie bez znaczenia są tutaj wyniki ostatnich kontroli, które prowadziłem - uważa Woźniak.

Z naszych informacji wynika, że wniosek o odwołanie Jacka Woźniaka może pojawić się już na najbliższej sesji Rady Miasta Kołobrzeg. Problem w tym, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w Komisji Rewizyjnej musi być przedstawiciel każdego klubu. Odpowiedź na pytanie, czy Klub Radnych Niezależnych będzie chciał zmienić swojego przedstawiciela, jest oczywista: nie...