Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

20 maja 2022    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
20 maja 2022    
    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Przyszłość przebiegu linii kolejowej w Kołobrzegu [wideo]

W ostatnich dniach ten temat stał się numerem jeden. Chodzi oczywiście o planowaną inwestycję kolei. Kilka dni temu audycja na żywo z Kołobrzegu w Tv Trwam, dziś konferencja Marszałka Geblewicza i kołobrzeskich samorządowców i parlamentarzystów. Od wielu lat rozwijana jest koncepcja lepszej komunikacji Kołobrzegu zarówno ze Szczecinem jak i Gdańskiem. Ma nas też w przyszłości łączyć kolejowo z Niemcami.

Marszałek na konferencji wskazywał, że Kołobrzeg jest najlepszym miejscem do tego, żeby dzięki funduszom europejskim można dobrze i mądrze zmodernizować linie kolejowe na miarę Kołobrzegu XXI wieku. Najlepszym rozwiązaniem o którym mówiono na dzisiejszym spotkaniu byłoby schowanie torów pod ziemią. Skoro udało się wybudować tunel w Świnoujściu to i w Kołobrzegu byłoby to możliwe. Jesteśmy tu dziś aby wspólnie apelować o sojusz przy tej modernizacji. Wystosujemy tez pismo do PKP, bo albo teraz albo nigdy.  - mówił Geblewicz.

Prezydent Anna Mieczkowska wspominała o długich rozmowach z PKP w tym temacie, Kołobrzeg zasługuje na większą uwagę, ze względu na wszystkich, którzy delektują się dobrym klimatem, a ma służyć temu. by stać w korkach i wdychać spaliny. Odbyło się już w Kołobrzegu spotkanie wszystkich parlamentarzystów, jest już wstępnie ustalone spotkanie w Warszawie z ministrem infrastruktury. Jedziemy tam z przekazem aby ta linia kolejowa nie utrudniała nam życia. Będziemy zabiegali aby nie było utrudnień w największym polskim uzdrowisku.

Mirosław Tessikowski powtarzał jeszcze raz, ze kosztorys wynosi około 80 mln. Powiatu na to nie stać. Inwestycja powinna być wykonana przez PKP ze środków Unii Europejskiej.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama