Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

23 maja 2022    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2022    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


2500 zł mandatu dla nietrzeźwych rowerzystów, nowe mandaty zabolą

W miniony weekend policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Obu kierujących zostało ukaranych mandatami w wysokości 2500 złotych zgodnie z nowelizacją przepisów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kołobrzeg w miniony weekend podczas nadzoru nad ruchem zauważyli dwóch kierujących rowerami, których sposób jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Wobec tego, mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli i sprawdzono ich stan trzeźwości. Zgodnie z podejrzeniami policjantów okazało się, że obaj panowie jechali „na podwójnym gazie”. 31- latek wydmuchał prawie 1,4 promila, a drugi 38-letni mężczyzna o połowę mniej.

W związku z nowelizacją przepisów i zmianą wysokości grzywien nietrzeźwi kierujący zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych. Nieodpowiedzialnym kierującym przypominamy, że grozi im także kara aresztu, a nawet zakaz prowadzenia jednośladu.

Pamiętajmy również, że rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama