Light rain

8°C

Kołobrzeg

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


szkoła podstawowa chrobry kołobrzeg siłownia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu po powrocie z nauki zdalnej będą mogli korzystać z  nowych sprzętów w siłowni zewnętrznej. Na realizację tego celu przeznaczono 14 000,00 zł.  Siłownia powstała na wydzielonym terenie zielonym szkolnego boiska, przy placu zabaw.

Szkoła już w 2020 roku zakupiła niektóre urządzenia. - Młodzież chętnie korzystała z koła tai-chi, prasy ręcznej i nożnej, biegacza czy wioślarza - powiedziała pani dyrektor, Lidia Mikołajek. - Pomyślałam więc, że jeśli szkolna zewnętrzna siłownia cieszy się takim powodzeniem, warto byłoby ją rozbudować. Zakupiono m.in. poręcz podwójną z drabinką, podwójnego narciarza, prostownik pleców, orbitreka i sztangę. - Wiadomo, ruch na świeżym powietrzu to najlepsza terapia dla zdrowia fizycznego  i psychicznego- dodaje pani dyrektor.

Zewnętrzna siłownia zachęca młodzież do spędzania aktywnych przerw na świeżym powietrzu, bez telefonu oraz sprzyja wspólnej integracji, dbaniu o zdrowie i sylwetkę. Plenerowa siłownia ma także urozmaicać treningi podczas zajęć wychowania fizycznego.

-W przyszłym roku zamierzam rozbudować plac zabaw, m.in. o trampoliny, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów - mówi pani dyrektor Lidia Mikołajek

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama