Light rain

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

szkoła podstawowa chrobry kołobrzeg siłownia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu po powrocie z nauki zdalnej będą mogli korzystać z  nowych sprzętów w siłowni zewnętrznej. Na realizację tego celu przeznaczono 14 000,00 zł.  Siłownia powstała na wydzielonym terenie zielonym szkolnego boiska, przy placu zabaw.

Szkoła już w 2020 roku zakupiła niektóre urządzenia. - Młodzież chętnie korzystała z koła tai-chi, prasy ręcznej i nożnej, biegacza czy wioślarza - powiedziała pani dyrektor, Lidia Mikołajek. - Pomyślałam więc, że jeśli szkolna zewnętrzna siłownia cieszy się takim powodzeniem, warto byłoby ją rozbudować. Zakupiono m.in. poręcz podwójną z drabinką, podwójnego narciarza, prostownik pleców, orbitreka i sztangę. - Wiadomo, ruch na świeżym powietrzu to najlepsza terapia dla zdrowia fizycznego  i psychicznego- dodaje pani dyrektor.

Zewnętrzna siłownia zachęca młodzież do spędzania aktywnych przerw na świeżym powietrzu, bez telefonu oraz sprzyja wspólnej integracji, dbaniu o zdrowie i sylwetkę. Plenerowa siłownia ma także urozmaicać treningi podczas zajęć wychowania fizycznego.

-W przyszłym roku zamierzam rozbudować plac zabaw, m.in. o trampoliny, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów - mówi pani dyrektor Lidia Mikołajek