23 maja 2022    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2022
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

covid19 szczepienia dzieci

Urząd Miasta w Kołobrzegu informuje, że od wtorku 14 grudnia 2021 roku można rejestrować dzieci w wieku 5-11 lat na szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepienia rozpoczną się w czwartek 16 grudnia 2021 r. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem infolinii (989), Internetowego Konta Pacjenta lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz, na 100 % taka osoba kwalifikuje w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu (tel. 536 328 727) oraz w Specjalistycznej Wojskowej Przychodni Lekarskiej przy ul. Jedności Narodowej (tel. 780 148 989).

Konto dziecka jest przypisane do konta rodziców, opiekunów w IKP (ale tylko, jeśli dziecko jest zgłoszone w ZUS do ubezpieczenia społecznego dorosłego). Dziecka szukamy w zakładce „Konta Twoich dzieci”.

Podawanym preparatem jest szczepionka COMIRNATY firmy Pfizer w dawce 1/3 dawki dla dorosłych (1 ml). Drugie szczepienie nastąpi po 21 dniach.

W trakcie kwalifikacji i szczepienia z dzieckiem musi przebywać opiekun prawny lub upoważniona na piśmie osoba dorosła.