Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

23 maja 2022    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2022    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


szlachetna paczka kołobrzeg straż pożarna

W sobotę Kompania Piwowarska S.A – Dystrykt Szczecin, Miastokolobrzeg.pl oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Korzystnie wsparła rodzinę z powiatu kołobrzeskiego w ramach ogólnopolskiego programu Szlachetna Paczka, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami. Liderem projektu był Paweł Bartosiak – nowy Komendant Gminny ZOSPRP Gminy Kołobrzeg a jednocześnie pracownik Kompanii Piwowarskiej oraz druh OSP Korzystno. Jak tłumaczy to Kompania Piwowarska od sześciu lat wspiera Szlachetną Paczkę - ogólnopolski projekt społeczny Stowarzyszenia WIOSNA, który powstał w 2001. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej: seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami. W zeszłym roku w akcję zaangażowało się ponad 1570 wolontariuszy KP - w tym 54 liderów i w ciągu kilku dni zakupiło, przygotowało i zapakowało 953 prezentów za kwotę 225 tysięcy zł. Łącznie podczas pięciu edycji Szlachetnej Paczki wolontariuszom z KP udało się przygotować 5 tysięcy paczek o łącznej wartości ponad 1,1 mln złotych dla 300 rodzin. Celem inicjatywy jest dawanie impulsu do pozytywnej zmiany w życiu. Do tegorocznej akcji zgłosiło się aż 57 liderów i liderek, które właśnie organizują swoje zespoły pracowników-wolontariuszy KP.
 
Łzy szczęścia na widok prezentów, przywiezionych do rodziny, która została wytypowana były najpiękniejszym widokiem jaki mogliśmy sobie wyobrazić. Środki czystości, chemia gospodarcza, artykuły spożywcze i słodycze znalazły się w pierwszych paczkach. Kołdry, poduszki i inne akcesoria niezbędne dla chorych dzieci w kolejnych. Udało nam się spełnić marzenie mamy trójki dzieci, była nim pralko - suszarka. Do dzieci trafiły tablet i laptop, który pomoże w nauce najstarszej córce. 
 
 
 
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama