Broken Clouds

16°C

Kołobrzeg

2 lipca 2022    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
2 lipca 2022    
    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

katyń kołobrzeg

Wojewoda zachodniopomorski uchylił uchwałę Rady Miasta Kołobrzeg, zmieniającą uchwałę w sprawie lokalizacji głazu katyńskiego. Chodzi o ostatnią uchwałę z inicjatywy szefa Klubu "Nowy Kołobrzeg", radnego Łukasza Zięby. Wówczas, przegłosowano poprawkę, którą zlokalizowano głaz na kołobrzeskim cmentarzu (przeczytaj). Radny Maciej Bejnarowicz oraz radny Jacek Woźniak uchwałę tę zaskarżyli do wojewody zachodniopomorskiego. Dziś decyzja w tej sprawie wpłynęła do kołobrzeskiego magistratu. Wojewoda uchylił uchwałę radnych, ale nie podzielił racji skarżących. Dopatrzył się, że zgodnie z przepisami wcześniej przyjętymi przez Radę Miasta Kołobrzeg, lokalizacja pomnika powinna być poprzedzona konsultacjami społecznymi. Ponieważ w tym przypadku ich nie przeprowadzono, uchwałę uznano za nieważną.

Teraz, w obrocie prawnym jest uchwała powstała na wniosek Komisji Skarg z 29 czerwca w sprawie przyjęcia wniosku o lokalizację pomnika, jednak nie stanowi ona prawa w rozumieniu przepisów ustawy o samorządzie gminnym. Oznacza to wprost, że radni nie mają żadnego prawnego stanowiska w sprawie lokalizacji tego upamiętnienia. Więcej na ten temat już wkrótce.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama