Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

nowy popjazd straż pożarna komenda kołobrzeg psp

Z dniem 30 listopada 2021 roku Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Kołobrzegu wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo gaśniczy GBA 2,5/16 (IVECO Eurocargo), z funkcją cięcia, automatyczną skrzynią biegów oraz napędem uterenowionym 4x4, zabudowany przez firmę Moto-Truck.
Pojazd został zakupiony przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej dzięki Funduszom Europejskim Infrastruktura i Środowisko w ramach programu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”, którego celem jest optymalna efektywność prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie kolejowym przez PSP na obszarze Polski.
Pojazd został wyposażony między innymi w urządzenie gąsząco-tnące Cold Cut COBRA C360, system piany sprężonej, 6 kompletów aparatów powietrznych z maskami i sygnalizatorami bezruchu, zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych LUKAS, hydrauliczny wyważasz do drzwi z pompa ręczną, pilarkę łańcuchową do drewna, piłę tarczową do betonu i stali, wentylator oddymiający, motopompę pływającą, agregat prądotwórczy, zestaw ratownictwa medycznego R1 oraz sprzęt i armaturę wodną.
Nowy pojazd zastąpi dotychczas użytkowany przez strażaków 12-to letni, średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/24 Renault.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama