Clear Sky

19°C

Kołobrzeg

17 sierpnia 2022    |    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
17 sierpnia 2022    
    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

most kamienna tonaz ograniczenia miasto przebudowa

Po przeprowadzonym badaniu mostu znajdującego się na Kanale Drzewnym, okazało się, że trzeba wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Jak mówił Karol Królikowski, stan techniczny mostu się pogarsza, elementy żelbetowe są popękane, i odsłonięte zostało zbrojenie. Zdegradowana jest też izolacja mostu. Istnieje zagrożenie, że nośność mostu spada. Dlatego konieczne jest ograniczenie nośności mostu. Wprowadzone zostanie ograniczenie do 20 ton. Zapadła też decyzja o przebudowaniu mostu, ponieważ nie ma możliwości wyremontowania go. Miasto opracowało już zmianę organizacji ruchu (mapka poniżej). Aby kontrolować most, zostaną na nim zamontowane specjalne urządzenia, które będą monitorować go. Autobusy i pojazdy ciężarowe będą musiały kierować się dalej ulicą Solną, Jedności Narodowej, Trzebiatowską. Aby ominąć ulicę Kamienną. Zmianę w organizacji ruchu jak mówiła wiceprezydent Ewa Pełechata, zmianę musi zatwierdzić jeszcze starostwo.

Dokumentacja projektowa została już rozpoczęta. Wstępnie miasto szacuje koszt w granicach 2,5 - mln zł. Na 2023 rok planowane jest zakończenie budowy mostu.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama