Broken Clouds

3°C

Kołobrzeg

28 listopada 2022    |    Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
28 listopada 2022    
    Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

woźniak kołobrzeg

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Jacek Woźniak, szef Klubu "Radni Niezależni", odniósł się do zarzutów stawianych mu podczas sesji Rady Miasta (zobacz) oraz wczorajszego spotkania z dziennikarzami radnego Adama Hoka (zobacz). Według niego, Adam Hok mija się z prawdą, gdyż nie było żadnego tajnego śledztwa. Woźniak wskazuje, że i w lipcu, i w sierpniu Hok był wykazywany w KRS jako prezes zarządu "Maltgarden" sp. z o.o.  Radny wskazuje także, że sprawdzał reprezentację tego przedsiębiorstwa także w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych, gdzie jak informuje, do dnia dzisiejszego beneficjentem rzeczywistym tej spółki jest Adam Hok, co więcej, figuruje on tam dalej, jako reprezentant tej spółki. Woźniak twierdzi, że sprawdził i spółka spóźniła się zgłoszeniem zmian do KRS, nie dochowując ustawowego terminu. Nasza redakcja zwróciła się już do właściwego sądu z wniosek o udzielenie informacji, dlaczego sądowi jednak prosta zmiana w rejestrze zajęła aż ok. 120 dni.


- Muszę powiedzieć, że to, co robi Adam Hok, próbując grozić mi procesami sądowymi, zwłaszcza jeśli chodzi o zakres ochrony dóbr osobistych, jak i ochrony interesu przedsiębiorstwa, odbieram jako groźbę kierowaną pod adresem radnego Rady Miasta, który w sposób jawny, bez uciekania się do innych metod, uruchamia procedurę weryfikacji informacji zgromadzonej na etapie gromadzenia dokumentów - mówił na konferencji Jacek Woźniak.


Ponieważ szef Klubu "Radni Niezależni" uważa, że swoimi wypowiedziami Adam Hok naruszył wprost jego dobra osobiste, rozważa złożenie pozwu wzajemnego przeciwko radnemu, gdy dostanie już pozew od jego kancelarii prawnej. Dziennikarze dopytywali Woźniaka, czy nie miał innych możliwości ustalenia reprezentacji spółki, w Biurze Rady Miasta czy y pani prezydent. Ten stwierdził, że nie jest to żadna kompetencja tych organów. Jak zauważył, domniema się, że danej ujawnione w KRS są aktualne. Są one podstawą obrotu gospodarczego i prawnego w Polsce.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama