29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

policja kołobrzeg

Od półtora roku trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Obok medyków na polu walki z wirusem, stoją służby mundurowe. Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Rząd nie zamierza wprowadzać kolejnych obostrzeń, a naciska na zwiększoną kontrole aktualnie obowiązujących. W tym obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowywania dystansu. Nadal obowiązują klientów oraz pracowników sklepów i centrów handlowych i komunikacji publicznej. Jak czytamy w komunikacie policji - Mundurowi, także z innymi służbami, w związku z epidemią COVID-19, nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami. W przypadku ich lekceważenia będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Zapytaliśmy więc kołobrzeską policję jak wygląda sytuacja w Kołobrzegu. Od pierwszego listopada policjanci wystawili 115 mandatów, zastosowali 65 pouczeń i sporządzono 5 wniosków do sądu.

Codziennie słyszymy o kolejnych rekordowych liczbach nowych zakażeń w czwartej fali. Zadbajmy o siebie i innych podczas zbliżających się przedświątecznych zakupów.