Few Clouds

31°C

Kołobrzeg

15 sierpnia 2022    |    Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
15 sierpnia 2022    
    Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kołobrzeg, na wniosek Łukasza Zięby, radni zrewidowali swoje podejście do głazu katyńskiego z tablicą upamiętniającą ofiary Katynia, Charkowa, Tweru i innych miejsc kaźni Polaków. Podczas konsultacji zorganizowanych przez prezydent Annę Mieczkowską, mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko lokalizacji nowego głazu na Skwerze Pionierów (51%). Pomimo tego, że mieszkańcy nie chcieli głazu na Skwerze Pionierów, wskazywali także na nieprawidłowe usytuowanie tam miejsca pamięci, radni zagłosowali inaczej. Stało się tak po słowach byłej radnej Jadwigi Maj.

Na ostatniej sesji, radni zmienili zdanie i postanowili uszanować wolę kołobrzeżan, wyrażoną w konsultacjach społecznych. - To, że pani Jadzia chodzi po radnych i radni przyrzekają, na przykład pan radny Lewandowski, który miał być za, ale obiecał pani Jadzi, która u niego była - tak się nie robi - bulwersowała się na sesji Krystyna Gawlik, przewodnicząca Klubu Pioniera Kołobrzegu. Radni zdecydowali o lokalizacji tego głazu na cmentarzu. Teraz głos krytyczny w tej sprawie zabrał poseł Czesław Hoc: "11 radnych z „Nowego Kołobrzegu" i „Kołobrzescy Razem" RM w Kołobrzegu wraz z Panią Prezydent - zapewne do dziś się zastanawiają - po co taki Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej w centrum Naszego Miasta?! Zachodzą też w głowę, dlaczego Polonia - Polacy za granicą posadowili takie Pomniki Ofiar Zbrodni Katyńskiej w: Londynie, Toronto, Niles w Chicago, czy Budapeszcie, albo mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic, czy też w Wadowic? W jakim celu ofiary zbrodni katyńskiej upamiętniono na monetach i znaczkach pocztowych? Po co są organizowane Międzynarodowe Motocyklowe Rajdy Katyńskie? Dlaczego mamy 13 kwietnia corocznie obchodzić Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej? W końcu, kto i dlaczego na Skwerze Pionierów w Kołobrzegu posadził Dęby Pamięci Zbrodni Katyńskiej".

Warto przypomnieć, że sprawa lokalizacji głazu na Skwerze Pionierów bulwersuje od samego początku. Mieszkańcy opowiedzieli się za Skwerem Pionierów jako miejscem wypoczynku, a nie miejscem pamięci, tak, aby nigdy nie było ono przeszkodzą w rozwoju tego miejsca i nie prowadziło do sporów politycznych w przyszłości.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama