19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

mieszkanie wypadek śmierc straż pozarna policja pogotowie

W czwartek po 15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że ze starszą kobietą nie ma kontaktu. Zaniepokojona znajoma zadzwoniła na numer alarmowy.

Na miejsce zadysponowano straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy przy użyciu podręcznej drabiny weszli przez balkon do mieszkania. Po wejściu do środka potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. 73-letnia kobieta nie żyła. Zdarzenie miało miejsce w jednym z bloków przy ulicy Wolności w Kołobrzegu.

Policjanci i strażacy apelują do mieszkańców by nie pozostawali obojętni na los starszych, samotnych ludzi, którzy często nie mają przy sobie żadnej rodziny i zdani są sami na siebie. Czasami zapukanie do drzwi w odpowiednim momencie może uratować komuś życie. Osoby chore, niepełnosprawne czy w podeszłym wieku mogą potrzebować pomocy. Zgłoszenie odpowiednim służbom informacji o ludziach, którzy dłuższy czas nie wychodzą z domu, nie mają środków do życia, czy w czasie zimy przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach, nie jest tylko dobrym uczynkiem, ale obowiązkiem każdego z nas.