Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

6 października 2022    |    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
6 października 2022    
    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

policja kołobrzeg pijany rowerzysta promile

Tylko wczoraj kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Miłośnik jednośladu i niechlubny rekordzista miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy muszą pamiętać, aby nie wsiadać, nawet za kierownicę roweru pod wpływem alkoholu!

Wczoraj pierwszym zatrzymanym z promilami przez funkcjonariuszy policji był 62 - letni rowerzysta. Mężczyzna kierował jednośladem w Ustroniu Morskim. Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że rowerzysta kierował po użyciu alkoholu, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Dwóch kolejnych rowerzystów zatrzymano w Kołobrzegu. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości 50 i 28 latka, których tor jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Pierwszy „wydmuchał” 0,6, a drugi ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara aresztu, a nawet zakaz kierowania jednośladami.

Pamiętajmy również, że rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią
.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama