19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

ławica kołobrzeg

To miał być historyczny hit, "taaaka ryba" - dzieło na miarę epoki. Wyszedł późny Bareja, ośmieszający miasto i osoby, które "Ławicę" - bo tak nazywa się rzeźba przy ul. Rzecznej - wybrały i zainstalowały właśnie w tym miejscu. Od samego początku krytykowaliśmy tę konstrukcję i jej lokalizację. Pokazywaliśmy, jak się rozpada [przeczytaj]. Spotykały nas za to kpiny ze strony niektórych samorządowców, a także innych mediów.

Niedawno rybki wyparowały. Okazało się jednak, że rzeźba miała zostać naprawiona. Miała, ale to się nie udało, a przynajmniej, jak informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, zaproponowane przez wykonawcę rozwiązania, nie spełniają oczekiwań miasta. Chodzi o to, że mocowania rybek nie są stabilne, a elementy te po prostu odpadają, czyniąc całą instalację niekompletną. Dlatego miasto wniosło do wykonawcy o rozwiązanie umowy, zabranie dzieła i zwrot kwoty 80 tysięcy złotych. Stosowne pismo zostało już wysłane, ale nie wiemy, jakie będzie stanowisko artysty.