29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

aściukiewicz kołobrzeg

3 lipca pisaliśmy, że kołobrzeskimi delegatami na kongres Prawa i Sprawiedliwości, był Czesław Hoc, Henryk Carewicz oraz Barbara Aściukiewicz. Jest ona członkiem zarządu kołobrzeskiego PiS, ale także radną Rady Powiatu. Na co dzień pracuje z politycznego nadania w sanatorium Holtur w Podczelu.

Gdy na przełomie kwietnia i maja z „Holturu” odszedł prezes, szykowały się zmiany. Jak wynika z naszych informacji, trwały polityczne podchody po to, żeby tę funkcję objęła żona radnego Bartosza Bieńkowskiego, tego od wywiezionego z Podczela złomu. Ostatecznie, funkcję tę pełni Irena Korek, przewodnicząca rady nadzorczej. Kobieta ta jest ze Śląska i nic nie łączy jej z tutejszymi układami. – No i zaczęła od ludzi wymagać. Od tego się zaczęło. Sezon się zbliżał, trzeba było zarabiać pieniądze po Covidzie. A partyjni się rozchorowali – mówią nam pracownik spółki. Nasz informator, gdy przeczytał, że Barbara Aściukiewicz reprezentowała Kołobrzeg na kongresie PiS, że pojechała głosować na prezesa Kaczyńskiego, śmiał się przez łzy. – Nam brakuje rąk do pracy, jest środek sezonu, a ona jedzie wybierać prezesa partii. To jakieś kpiny są – dodaje.

Jak wynika z naszych źródeł, radna Barbara Aściukiewicz przebywa na zwolnieniu lekarskim jakoś od połowy maja. Sprawdziliśmy dziś w Biurze Rady Powiatu. Od tego czasu, była na wszystkich sesjach i opuściła tylko jedno posiedzenie komisji. Dzięki frekwencji, dostaje pełną dietę. Działacze PiS twierdzą, że to nie jest jedyna aktywność radnej. I mają rację, bo nie dalej jak wczoraj była w Podczelu na prezentacji koncepcji zagospodarowania tego osiedla, prezentowanej przez starostę Tomasza Tamborskiego. Jak to jest, że radna nie może pracować w spółce, pobiera chorobowe, ale za to wywiązuje się ze wszystkich innych obowiązków, o wycieczkach nie wspominając?

Zapytaliśmy o to Barbarę Aściukiewicz. A oto jej odpowiedź: „Pyta pan o kwestie bardzo drażliwe i osobiste. Odpowiem krótko: w Holturze zapanowały bardzo toksyczne warunki pracy, co zmusiło wielu pracowników do skorzystania z pomocy specjalistów. Zapewne pan wie, że w niektórych jednostkach chorobowych ważne są kontakty z pozytywnym otoczeniem, odpoczynek, regularny sen oraz wysiłek fizyczny. W resztę niech pan nie brnie”. Z tego można by próbować wnioskować, że kontakt z przemawiającym na kongresie prezesem Kaczyńskim miał wręcz moc uzdrawiającą, ale radna nie odniosła się ani słowem do tego, jak pracownik powinien wykorzystywać zwolnienie lekarskie. Skoro nie może pracować na rzecz pracodawcy, to jak może pracować na rzecz społeczeństwa? A może, skoro pracodawca stał się toksyczny, warto rozważyć złożenie wypowiedzenia i wobec faktu braku specjalistów na rynku, a przecież radna ma wybitne zdolności i multum kwalifikacji, poszukać sobie nowego miejsca? Zapytaliśmy o to Barbarę Aściukiewicz. I tak odpowiedziała: „Zazdrośnik z pana, argumenty nielogiczne”.

O komentarz do sprawy zapytaliśmy szefa struktur PiS w Kołobrzegu, posła Czesława Hoca. Nie odpowiedział. Natomiast sprawdziliśmy, ilu pracowników było w ostatnich tygodniach na zwolnieniu lekarskim w Holturze. Dwóch. Radna PiS i żona radnego PiS...