Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

22-letni mieszkaniec Kołobrzegu jadąc autem zaraz za miejscowością Charzyno zauważył, że przed nim po drodze porusza się pojazd, którego kierujący jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Bez wahania zatrzymał jego auto. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kołobrzeżanin był na tyle ostrożny, że zatrzymał także dwa inne pojazdy, których kierujący udzielili mu wsparcia. Kobieta wezwała na miejsce policję, a drugi kierujący pomagał w zatrzymaniu 57-letniego nietrzeźwego mężczyzny. Nieodpowiedzialny kierujący próbował uciec w pobliski las, ale dwaj mężczyźni nie pozwolili mu na to. Do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy oddalenie się z miejsca.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia. 57-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców powiatu kołobrzeskiego. Ich reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. - czytamy na stronach kołobrzeskiej komendy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama