Broken Clouds

26 września 2022
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

pkp kołobrzeg

13 czerwca 2021 wchodzi w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Dla stacji w Kołobrzegu, wzorem lat ubiegłych, przygotowano kilka nowości. Poza wszystkimi pociągami kursującymi obecnie, dojdą znane z lat poprzednich pociągi sezonowe.

- O godzinie 7:39 odjedzie drugie Pendolino do Krakowa (w przeciwieństwie do pierwszego całorocznego, zatrzyma się w Tczewie, Malborku i Iławie);
- O godzinie 13:55 odjedzie pociąg IC „Swarożyc” do Wrocławia Głównego przez Trzebiatów, Goleniów, Szczecin Główny, Zieloną Górę Główną (pociąg będzie zestawiony z wagonów 6-miejscowych klimatyzowanych, z gniazdami elektrycznymi);
- W każdą wakacyjną niedzielę, o godzinie 14:18 odjedzie pociąg EIC „Fregata” do Bielska Biała Głównej przez Gdynię, Warszawę Centralną i Katowice;
- O godzinie 15:47 odjedzie pociąg EIC „Posejdon” do Warszawy Zachodniej – szybkie popołudniowe połączenie do stolicy, z wagonami w najwyższym standardzie;
- O godzinie 16:57 odjedzie pociąg IC „Bosman” do Wrocławia Głównego przez Białogard, Piłę i Poznań i Leszno (w wakacje będzie kursował codziennie);
- O godzinie 20:03 odjedzie pociąg TLK „Mierzeja” do Lublina Głównego przez Gdynię, Warszawę Wschodnią, Puławy;
- O godzinie 20:12 odjedzie pociąg TLK „Pirat” do czeskiego Bohumina z wagonami do Bielska Białej, przez: Białogard, Pilę, Poznań, Ostrów Wlkp., Katowice;
- O godzinie 20:44 odjedzie pociąg TLK „Bursztyn” do Przemyśla Głównego przez: Białogard, Piłę, Bydgoszcz, Inowrocław, Łódź Widzew, Częstochowę, Kraków Główny, Tarnów i Rzeszów.

Wszystkie zmiany i poprawki widoczne są na plakatach stacyjnych. Korekta wakacyjna potrwa do 28 sierpnia 2021.

Ziemowit Czerski
Fot. Kolej Kołobrzeska