28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

xszczepienie szczepionka covid19 kołobrzeg

Na dzień dzisiejszy według oficjalnych statystyk udostępnionych przez NFZ zaszczepionych zostało w naszym powiecie 40128 osób. Drugą dawkę przyjęło już 9075 zaszczepionych. W kołobrzeskim szpitalu od wprowadzenia szczepień podano 23106 wszystkich dawek, a pierwszą przyjęło już 18715 osób. Punkt szczepień powszechnych zorganizowany w hali Łuczniczce podał do tej pory 600 dawek. Najbardziej pożądanymi są te firmy Pfizer. Aby zaszczepić się szczepionką jedno dawkową należy wybrać się poza powiat kołobrzeski.

Od poniedziałku, 17 maja, ruszyła rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Tego dnia e-skierowania będą wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach – otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. E-skierowania dla tego rocznika będą wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Co ważne, dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od poniedziałku wszystkie osoby z rocznika 2003 będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. - czytamy na stronie gov.pl

Punkt szczepień powszechnych, tu podaje się Modernę oraz AstreZeneca

Punkt szczepień w szpitalu. Najbardziej pożądany jest Pfizer, to kolejka z godziny 12. Popołudniu podawana jest AstraZeneca.