Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Maj jest miesiącem w którym kołobrzeski 8 Batalion Remontowy obchodzi swoje święto. To 54 rocznica powstania Batalionu. Dziś świętowali zarówno żołnierze jak i pracownicy jednostki. Jednostkę odwiedził  gen. dyw. dr Dariusz Parylak, dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, który w swoim przemówieniu podkreślał, że przed jednostką ćwiczenia taktyczne oraz przygotowanie do przeformowania w pułk logistyczny. Z okazji święta jednostki nie zabrakło wyróżnień resortowych. Wyróżniony został też jednen żołnierz przez Zarząd Powiatu to chor. Jacek Majcher. Dowódca Plutonu Kompanii Remontu Pojazdów Gąsienicowych. Następnie odbył się pokaz musztry paradnej. Wystąpiła orkiestra wojskowa z Koszalina. Obecność naszych mundurowych wpisała się już nastałe w uroczystości w mieście, to dzięki nim odbywają się Salwy Honorowe. To żołnierze 8 Batalionu od ponad roku wspierają kołobrzeski szpital przy walce z COVID19 oraz pilnują porządku w punktach szczepień. Po oficjalnej części kilka utworów wykonał zespół MAYOL. A po koncercie zaproszono gości do skosztowania tradycyjnej wojskowej grochówki. Swój punkt wystawiło też WKU z Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama