Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

port kołobrzeg

Zostały już wyznaczone pierwsze tereny pod budowę morskich farm wiatrowych. Wraz z nimi, wyznaczono porty serwisowe. Porty serwisowe oznaczają rządowe inwestycje i miliony złotych, które nie pozostaną bez wpływu na lokalne gospodarki. Ale nie będzie tak w Kołobrzegu, bowiem na poziomie ministerialnym zdecydowano, że porty serwisowe będą w Łebie i w Ustce. Miasto nad Parsętą pominięto. Problem polega na tym, że ani Łeba, ani Ustka, nie ma niezbędnej infrastruktury. Trzeba ją będzie stworzyć, budując nabrzeża czy falochrony. To jednak za mało, gdyż ponadto wymaga to budowy dogodnego dojazdu od strony lądu: drogowego i kolejowego. To chyba rządu PiS nie odstrasza, ale nakazuje zadanie pytania, po co to wszystko, skoro w Kołobrzegu dostęp do infrastruktury już jest?

Odpowiedzi na to pytanie próbują udzielić od ubiegłego tygodnia przedstawiciele poszczególnych branż. Swoje zaniepokojenie wyraziła Północna Izba Gospodarcza. - Inwestycja zapewniłaby obsługę i bezpieczeństwo morskich farm wiatrowych na Środkowym Wybrzeżu. Mamy dogodne połączenie drogowe i kolejowe z zapleczem portowym, a liczba świadczonych usług w porcie stale rośnie - uważa Anna Mieczkowska. Ale nikt z rządu nie rozmawiał z nią w tej kwestii, pomimo tego, że miasto chce zwiększyć swoje zaangażowanie w gospodarkę morską. - Mówi się, że w porcie w Łebie i Ustce zaangażowane są energetyczne spółki Skarbu Państwa. A skoro tak, dotarł tam i rządowy kapitał - słyszymy od naszego dobrze zorientowanego rozmówcy. Środki na rozbudowę tych portów mają pochodzić z Krajowego Programu Odbudowy. Niedawno przedstawiciele PiS i Lewicy zapewniali, że w tych funduszach znajdą się środki finansowe na rozwój gospodarki. Nikt nie zapewniał, że będą one wydawane z głową...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama