Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dziś odbyła się konferencja prasowa prezesa MEC-u Andrzeja Olichwiruka z dziennikarzami, na której prezes przedstawił informację o planowanych od 7 maja podwyżkach cen ciepła. Po podwyżce zapłacimy za ciepło ponad 6,6 % więcej. Podwyżka ta nie będzie dotyczyła osiedla Podczele, które ogrzewane jest gazem.  Skąd taka duża podwyżka? Wynika ona ze zwiększonych kwot uprawnień do emisji CO2. Jak widać na załączonym zdjęciu, co roku kwoty te były coraz większe. Jeszcze w kwietniu 2020 roku za jedną tonę CO2 MEC płacił 18 euro. W kwietniu 2021 jest to już 46, a nawet 47 euro za tonę. Prezes wspominał również, że energetyka wnosiła o podwyżkę w wysokości 4,67 % ale URE podniósł ją do 6,6%.
Jak mówił prezes Andrzej Olichwiruk - Należy zaznaczyć, że obecna taryfa obowiązująca od 1.10.2020 obniżyła ceny ciepła o ok. 3,5%. Korekta ta jest niezbędna ze względu na ewidentny wzrost kosztów prowadzonej działalności. Analitycy   rynku CO2 prognozują  do  końca  roku 2021  poziom  cen  nawet do 50 Euro za  uprawnienie.
 
Więcej informacji znajdziecie w materiale wideo z konferencji.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama