Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

apteka kołobrzeg

Przeglądając porządek obrad najbliższej sesji Rady Powiatu, znaleźliśmy projekt uchwały w sprawie godzin otwarcia aptek w powiecie kołobrzeskim. Sprawa była o tyle dziwna, że zmiana dotyczyła nocnych dyżurów aptekarskich. Gdyby zaakceptować wniosek Okręgowej Izby Aptekarskiej, w nocy nie byłoby ani jednej czynnej apteki w naszym powiecie, nie wliczając w to okresu sezonu (przeczytaj). Przeciwko takiemu stawianiu mieszkańców pod zamkniętymi drzwiami jest starosta Tomasz Tamborski. Jak mówił, tą sprawą zajmą się radni Rady Powiatu Kołobrzeskiego, ale on jest przeciwko.

Jak to jednak stało się, że taki projekt trafia na sesję? Bo w procedurze konsultacji okazało się, że wszyscy samorządowcy zaakceptowali zmiany godzin otwarcia aptek. W Kołobrzegu mamy 22 apteki i gdyby nie Rada Powiatu, które dopiero podejmie decyzję, miasto uznało, że nie ma potrzeby nocnych dyżurów. Dziś zapytaliśmy o to rzecznika prezydenta - Michała Kujaczyńskiego. Otrzymaliśmy odpowiedź, że "Niestety nie znamy argumentacji Okręgowej Izby Aptekarskiej w sprawie zamknięcia aptek w nocy, ponieważ ani sam wniosek ani jego kopia do urzędu nie wpłynęły". To prawda, wniosek z izby do miasta nie wpłynął, ale wpłynęły dokumenty z Zarządu Powiatu, a tamte załączniki z wnioskiem o ograniczenie działalności aptek prezydent Anna Mieczkowska zaakceptowała pozytywnie.

Za kilka dni doszłoby do paradoksu, bo wniosek Okręgowej Izby Aptekarskiej, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie samorządy lokalne powiatu, zapewne nie otrzymałby poparcia radnych powiatowych, choć starosta mówi, że każdy radny głosuje według swojego sumienia. Można jednak zakładać, że teraz, gdy ujawniliśmy sprawę, także radni wczytają się w dokumenty i zajmą stanowisko korzystne dla kołobrzeżan. Są ku temu także inne przesłanki. Kołobrzeski magistrat zmienił zdanie i wysłał nową opinię do powiatu: "Proponowana korekta polegająca na wprowadzeniu zmianowości dostępności do aptek uzależniona od sezonu w kontekście rzeczywistego braku sezonowości, ilości mieszkańców powiatu kołobrzeskiego oraz kuracjuszy, nie może stanowić istotnej przesłanki do podjęcia uchwały w proponowanym brzmieniu".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama