Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Z pomocy skorzysta 5 placówek, dla których podmiotem tworzącym jest samorząd województwa zachodniopomorskiego. To szpitale: Szczecina, Koszalina i Kołobrzegu. Decyzję o przyznaniu dotacji podjął w pierwszych dniach marca Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, który przychylił się do wniosków złożonych przez dyrektorów szpitali. Jednostki dofinansowanie będą musiały wykorzystać do końca bieżącego roku.

Z dotacji Marszałka Województwa w wysokości 1,2 mln zł skorzysta Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Środki pomogą jednostce w dalszej przebudowie Oddziału Psychiatrii. Prace w placówce, które kosztować będą prawie 1,3 mln zł obejmą m.in. wymianę drzwi wejściowych, wymianę drzwi do sal chorych i gabinetów zabiegowych czy montaż dźwigu osobowego. Udało się też zabezpieczyć 100 tys. złotych na zakup karetki dla Kołobrzeskiego szpitala.

Nasze szpitale nieustannie podnoszą standardy medyczne. Stawiają na szybką diagnostykę i coraz wyższy komfort leczenia. Remontują pomieszczenia, zakupują nowoczesną aparaturę. Od lat wspieramy ich w tych dążeniach przekazując oprócz eurofunduszy także wsparcie finansowe z własnego budżetu – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama