Broken Clouds

25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

dąbkowski kołobrzeg

Od kilku dni nasza redakcja bada, jak spółka, która dzierżawi działkę w Podczelu pod festiwal Sunrise, wywiązuje się z umowy. Mamy problem z dotarciem do niezbędnych dokumentów, a niektórzy członkowie Rady Osiedla nam to wręcz utrudniają. To dziwne, że skoro spotkanie konsultacyjne po imprezie Sunrise w 2019 roku się odbyło, dlaczego nikt z Rady Osiedla i Zarządu Osiedla nie próbuje nawet tego wykazać? Napisaliśmy o tym w sobotę (przeczytaj). W poszukiwanie dokumentów Rady Osiedla Nr 9 zaangażowała się radna Izabela Zielińska i jej się to nie udało. Dąbkowski przekonywał, że dokumenty są w magistracie. Dziś Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta przyznał, że do urzędu nie złożono sprawozdania i go tam nie ma. Artur Dąbkowski w tej sprawie napisał nam smsa, żeby kontaktować się z wiceprzewodniczącym Rady Osiedla - Grzegorzem Czarneckim. Więcej, sprostował, że wbrew temu co w swoim piśmie do miasta podaje przedstawiciel organizatora festiwalu Sunrsie, na spotkaniu z mieszkańcami nie reprezentował prezydent Anny Mieczkowskiej. To ciekawa informacja, bo oznaczać to może, że w tym spotkaniu nikt z miasta udziału nie wziął. Zadzwoniliśmy do pana Czerneckiego, a ten zbulwersowany, że mamy jego prywatny numer, zabronił do siebie dzwonić, zażądał skasowania numeru i się rozłączył. To zaiste ciekawe postępowanie kogoś, kto zgłosił się do pracy społecznej na rzecz miasta i osiedla.

Poszukując dokumentów Rady Osiedla, redaktor naczelny Robert Dziemba przyłączył się do dzisiejszego posiedzenia Komisji Prawa Rady Miasta, gdzie wykazał nieprawidłowości w działaniu Rady Osiedla Podczele. Dąbkowski twierdził, że sprawozdanie z działalności Rady Osiedla zostało złożone. To półprawda. Rada Osiedla przedłożyła sprawozdanie tylko Radzie Miasta. Nie wpłynęło ono do Prezydenta Miasta, który również jest organem miasta. O tym obowiązku stanowi par. 24 ust. 2 Statutu Osiedla. Okazuje się, że te nieprawidłowości nie dotyczą tylko jednej Rady Osiedla, o czym mówił podczas posiedzenia radny Piotr Rzepka.

Na koniec komisji, Artur Dąbkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta i szef Zarządu Osiedla Podczele w jednej osobie, złożył wniosek, aby prezydent przeprowadził konsultacje społeczne w sprawie dzierżawy działki pod Sunrise i cztery dodatkowe imprezy. Na pytanie przewodniczącego Rady Miasta, Piotra Lewandowskiego, czy jest to jednoznaczne ze zdjęciem z porządku obrad projektu uchwały prezydenta, Dąbkowski nie odniósł się jednoznacznie, natomiast komisja jednogłośnie przegłosowała wniosek Dąbkowskiego.