18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Klub Morsów wydał oświadczenie w sprawie odwołania stacjonarnej edycji Festiwalu.

Kochani Miłośnicy Morsowania!
Dla nas, jako organizatorów #IXŚFM zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszego zlotu zawsze było i jest najwyższym priorytetem.

Jak już zapewne wiecie, ostatnio ogłoszone obostrzenia spowodowane pandemią covid 19, nie napawają optymizmem. Podjęliśmy próbę i wysiłek organizacji wydarzenia, uzyskaliśmy zgodę od Urzędu Miasta Kołobrzeg, Urzędu Morskiego w Szczecinie, zasięgnęliśmy opinii z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kołobrzegu, niestety nasz trud i zapał organizacyjny wyhamowały, gdy opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 dot. obostrzeń związanych z covid 19, w którym kategorycznie zabroniono organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno - sportowym.

W trosce o Was i Wasze zdrowie jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję i poinformować Was o zmianie formuły organizacji IX Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu na formę niestacjonarną. W normalnym trybie nasze wydarzenie się nie odbędzie, nie będą możliwe odwiedziny nas na kołobrzeskiej plaży. Jesteśmy tym faktem mocno zasmuceni, liczyliśmy że rzeczywistość będzie inna. Informujemy, iż każdy uczestnik Festiwalu, który dokonał rejestracji elektronicznej na stronie wydarzenia: https://competit.pl/w/2455/ i opłacił udział w festiwalu otrzyma pakiet festiwalowy, który dostarczymy do Waszych domów drogą pocztową. W pakiecie znajdziecie zlotową koszulkę, bandankę, przypinkę oraz kilka słów od nas z zaproszeniem na okrągłą X już edycję festiwalu w przyszłym roku.

To jeszcze nie koniec niespodzianek, chcielibyśmy abyście po otrzymaniu od nas pakietów na swoich kąpieliskach i miejscach, gdzie zanurzacie się w zimnej wodzie, nagrali krótki filmik z pozdrowieniami dla Kołobrzegu oraz życzeniami dla kołobrzeskiej morsowej rodziny - ubrani w gadżety które do Was trafią. Bedzie nam niezmiernie miło, a dla Was będzie to okazja do występu w teledysku, który zmontujemy z nadesłanych materiałów video.

Prosimy Was o przesyłanie filmików na adres: biuro@morsowanie.kolobrzeg.pl. Oczywiście, stosując się do obostrzeń, w pełnym rygorze sanitarnym w dniu i miejscu, w którym miał odbyć się festiwal o godzinie 12:00, fani zimowych kąpieli będą spacerować po kołobrzeskiej plaży i prowadzić kwestę na rzecz WOŚP, a większość z nich spontanicznie i na własną odpowiedzialność zanurzy się w zimnym Bałtyku. Zachęcamy i zapraszamy do morsowania w Kołobrzegu indywidualnie lub w małych grupach – nie trzeba posiadać licencji i zezwoleń, bo piękna piaszczysta plaża jest dostępna dla wszystkich.

Pozdrawiamy Was z mroźnego Kołobrzegu - zimny Bałtyk na Was czeka. Podczas poprzednich edycji festiwalu było pięknie, a będzie jeszcze piękniej. Do zanurzenia i szybkiego zobaczenia na X Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu już 7-9 stycznia 2022 roku.

Z morsowym pozdrowieniem
Kołobrzeski Klub Morsów działający przy RSTU