Light rain

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

hoc hok gromek kołobrzeg

Minął już ponad rok od wyborów parlamentarnych. Czas więc na sprawdzenie, jak w ciągu minionych 12 miesięcy wyglądała aktywność kołobrzeskich parlamentarzystów. Na pewno jakimś ograniczeniem była stan epidemii, ale de facto nie przeszkadzało to na udział w pracach czy to sejmu, czy senatu.

Poseł Czesław Hoc był najbardziej aktywnym posłem, jeśli idzie o zabieranie głosu z sejmowej mównicy. Reprezentował klub PiS w zakresie niektórych ustaw, zwłaszcza w okresie pandemii. Wygłaszał różne opinie. Niektóre z nich powodowały, że stawał się podmiotem kpin, a w kuluarach sejmowych zyskał przydomek „poseł cytat”, gdyż cytuje przeróżne powiedzonka, albo Biblię. Łącznie, Hoc zabierał głos aż 19 razy. Gorzej jest w przypadku pozostałych aktywności. Hoc złożył tylko 1 interpelację, której nadano bieg (chodziło o lokowanie stacji bazowych telefonii komórkowej w strefie uzdrowiskowej), 5 zapytań i 1 pytanie w sprawach bieżących, którym nadano bieg. Poseł PiS ma też wzorową aktywność parlamentarną. Brał udział 99,59% wszystkich głosowań w tej kadencji. Zasiada w Komisji Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz w Komisji Zdrowia, w której jest zastępcą przewodniczącego. Jest członkiem następujących grup parlamentarnych: polsko-białoruskiej, polsko-hiszpańskiej, polsko-izraelskiej, polsko-tajwańskiej oraz polsko-ukraińskiej. Jego oświadczenie z rejestru korzyści nie zawiera żadnych informacji. W tej kadencji zasłynął z obrony byłego już ministra zdrowia, który zamieszany jest w sprawę zakupu respiratorów od handlarza bronią.

Poseł Marek Hok miał 7 wystąpień w sejmie (w tym 1 niewygłoszone). Złożył aż 92 interpelacje, którym nadano bieg, 1 zapytanie i 1 oświadczenie. Udział w głosowaniach wynosi 96,38%. Należy do Komisji ds. Petycji i Komisji Zdrowia. Należy do Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii. Nie składał informacji do rejestru korzyści. W tej kadencji zasłynął pomyłkowym głosowaniem za votum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego.

Janusz Gromek odnotował 24 przemówienia podczas posiedzeń Senatu, z czego 5 zostało złożonych do protokołu. Wygłosił 9 oświadczeń. Ma wysoki udział w głosowaniach podczas posiedzeń izby (Senat nie prowadzi statystyki ogólnej). Jest członkiem Komisji Środowiska oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W oświadczeniu korzyści majątkowych zgłosił 15 tys. maseczek, 5 szt. rękawic, 150 szt. okularów ochronnych, 150 szt. kombinezonów jednorazowych, które otrzymał od ambasadora CHRL.