menu
Ogłoszenia ***  Zatrudnie rejestratora, rejestratorke medyczna  (Dam Pracę)  ***  Garaż do wynajęcia   (Nieruchomości)  ***  Opieka osób starszych w Niemczech  (Dam Pracę)  *** 

Gdzie wyparowało 80 tysięcy złotych?

Z naszych informacji wynika, że Zarząd Portu nie może odzyskać 80.000 zł. Taką kwotą spółka spłaciła pożyczkę, którą gwarantowała Kotwicy S.A.


Kotwica Kołobrzeg S.A. zaciągnęła pożyczkę w Polskiej Żegludze Bałtyckiej. Kwota do imponujących nie należała. Spółka pożyczyła 80 tysięcy złotych. Gwarantem pożyczki dla Kotwicy została spółka zza kanału portowego, czyli Zarząd Portu Morskiego. Gdy pożyczki udzielano, wszystko miało być super i bezproblemowo. Okazało się jednak, że Kotwica 80 tysięcy złotych nie oddała. PŻB upomniało się o swoje pieniądze w ZPM. Spółka miejska chcąc - nie chcąc, zapłacić musiała.

ZPM próbował odzyskać pieniądze w sportowej spółce akcyjnej, ale bezskutecznie. Ostatecznie, sprawa trafiła do sądu, spółka opłaciła pozew. I tu ciekawostka: szybko pozew z sądu wycofano. Nasze źródła potwierdzają, że w tej sprawie interweniował Urząd Miasta. Jak widać, spółka ugięła się pod żądaniami właściciela i sprawę odłożyła ad acta, licząc, że kiedyś ktoś 80 tysięcy jej odda. W tej sprawie nie udało nam się porozmawiać ani z prezesem ZPM Henrykiem Rupnikiem, ani  z prezesem Kotwicy Kołobrzeg S.A. - Przemysławem Lasikiem.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.