menu
Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  *** 

Procesja rezurekcyjna z samego rana

Chwilę po godzinie 6 rano rozpoczęła się procesja z radosnym Alleluja wokół Bazyliki Mariackiej. Dzięki dobrej pogodzie uczestniczyły w niej tłumy wiernych.


Uroczystej rezurekcji przewodniczył biskup sufragan Paweł Cieślik. To on obwieścił mieszkańcom i turystom radosną nowinę, że Chrystus zmartwychwstał, a następnie przy akompaniamencie dzwonów wyszedł na ulice Kołobrzegu, głosząc tę niezwykłą wiadomość wielkanocnego poranka.

W homilii, biskup przypomniał, że bez zmartwychwstania próżna jest wiara człowieka, że bez pokonania śmierci to, co robimy, byłoby bez sensu. Zaapelował również o budowanie jedności, tak jak zbudował Kościół zmartwychwstały Pan. - Nie wystarczy jednak tylko przyjść dzis do kościoła, nie wystarczy zaśpiewać alleluja. Trzeba zmyć grzech, trzeba chcieć żyć lepiej, w miłości, której naucza nas zmartwychwstały Chrystus. Bez tego prawda o odsuniętym kamieniu i pustym grobie to tylko historia - mówił biskup Cieślik. Apelował również o sprawiedliwość społeczną, gdyż w obecnej sytuacji, gdy wszędzie widoczne jest partyjniactwo i podział politycznych łupów, zwykły człowiek schodzi na dalszy plan. A zmartwychwstały Chrystus uczy, że każdy człowiek na naszej drodze jest ważny.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.