29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

sunrise kołobrzeg

Organizatorzy Sunrise Festival podsumowali ubiegłoroczne przedsięwzięcie w statystyce. Edycja Sunrise Festival 2019 była potężnym wyzwaniem organizacyjnym. Po szesnastu latach spędzonych w kołobrzeskim amfiteatrze przeniesiono się kilka kilometrów dalej – na lotnisko w Podczelu. Dzięki temu pozyskano ogromne możliwości i znacznie powiększyliśmy teren imprezy. Produkcja tak wielkiego wydarzenia wymagała pracy setek osób, które dniami i nocami stawały na rzęsach, byście mogli bawić się przez 3 dni. Przy budowie festiwalowego miasteczka, które powstawało ponad miesiąc – pracowało 400 osób. W tym czasie zbudowano 5 potężnych scen, które po raz pierwszy wykonała firma ARAD. Do ich konstrukcji potrzebnych było aż 300 ton stali! Jak co roku za technikę sceniczną odpowiadała TSE Grupa, która użyła 2640 metrów kwadratowych ekranów LED i ponad 3200 urządzeń oświetleniowych. Największy ekran powstał na Red Stage, a jego wymiary to 47 x 18,5 metrów.

Uczestnicy festiwalu byli świadkami niesamowitych wizualizacji i mappingu 3D, który zaprojektowała firma Clockwork. Przygotowanie mappingów zajęło im 2 miesiące. Wykorzystano 11 najnowocześniejszych na świecie projektorów. Nie zabrakło też spektakularnych pokazów laserowych oraz różnego rodzaju fontann, które przygotowała ekipa z Vizual Sensation – wielokrotnie nagradzana na świecie w kwestii efektów scenicznych. Jurek Kubiak, główny inżynier dźwięku, odpowiedzialny za projekty nagłośnienia oraz firma Fotis Sound, zamontowali 290 urządzeń marki L-Acoustics o mocy 2,6 megawata. Dzięki tak olbrzymiej mocy poziom dźwięku niemal zapierał dech w piersiach. Dźwięk, światła i multimedia trzeba było jakoś połączyć. Do tego posłużyło aż 250 kilometrów kabli i pionów. Wystrzelono 5 ton pirotechniki i konfetti. Wykorzystano też 670 butli ze sprężonym powietrzem – każda o wadze 100 kilogramów.. Fontanny i gejzery wodne zużyły 76 000 litrów wody.

W 2019 roku zabawa odbywała się na powierzchni 9 hektarów. To blisko czterokrotnie większy teren imprezy porównując z kołobrzeskim amfiteatrem. Po raz pierwszy stworzono miasteczko SunCity, gdzie znalazł się między innymi camping. Zmieściło się tam około 300 namiotów basic, około 160 namiotów standard i 50 tipi w wersji premium. Przez 3 dni trwania festiwalu wystąpiło 96 artystów z całego świata. Wliczając Before Party pojawiło się ponad 100 DJ’ów.

"Te wybrane liczby ukazują, jak dużym przedsięwzięciem jest Sunrise Festival. Mimo to każdego roku podejmujemy wyzwanie i staramy się być jeszcze lepsi. Już od dłuższego czasu pracujemy nad tym, by przyszłoroczna edycja była największą w historii. Jednego możecie być pewni – zrobimy wszystko, abyście byli z nas dumni. My udowodnimy, że macie jeden z najlepszych festiwali w Europie! Już niedługo przedstawimy szczegóły Sunrise Festiwal 2020. To będzie coś, czego w Polsce jeszcze nie było! Start sprzedaży biletów rozpocznie się tradycyjnie 1 marca" - podają organizatorzy kołobrzeskiego festiwalu.