Broken Clouds

18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

maszt kołobrzeg

Gdy niedawno przeciwko lokalizacji masztu przy ul. Bocianiej i Ogrodowej protestowali mieszkańcy, teraz pojawia się kolejny lokalizacja maszty, tym razem przy ul. Okopowej. Dziś napisała na ten temat na swoim profilu społecznościowym prezydent Anna Mieczkowska:

"W związku ze złożeniem przez firmę P4 wniosku dotyczącego lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej na działce nr 119/6 w obrębie 13 przy ul. Okopowej w Kołobrzegu, zwróciłam się z prośbą do spółki PKP Energetyka, będącej użytkownikiem wieczystym tej nieruchomości, o nieudostępnianie tego terenu firmie P4. PKP Energetyka poinformowała mnie, iż ze względu na brak z ich strony technicznych i prawnych przeciwwskazań, oraz ze względów ekonomicznych, czyli zysku z wydzierżawienia części działki, nie mogą odmówić zawarcia umowy dzierżawy terenu pod stację bazową telefonii komórkowej. Rada Miasta Kołobrzeg 9 grudnia 2019 r. podjęła uchwałę w sprawie sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru miasta Kołobrzeg położonego pomiędzy torami kolejowymi relacji Kołobrzeg-Białogard i ulicami Myśliwską i Koszalińską, obejmującego również działkę nr 119/6 w obrębie 13 przy ul. Okopowej. 30 grudnia 2019 r. w Głosie Koszalińskim ukazało się ogłoszenie, jednocześnie na tablicy ogłoszeń oraz w BIPie UM Kołobrzeg ukazało się obwieszczenie o wszczęciu tej procedury oraz o możliwości składania wniosków do projektu planu. Zatem zachęcam Państwa do składania wniosków do tej procedury i wyrażania obaw oraz niepokoju w związku z planowaną inwestycją. Jest na to czas do 31 stycznia 2020 r.".

Fot. archiwum