29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

mieczkowska kołobrzeg

Dziś zaprezentowano wyniki głosowania w budżecie obywatelskim. Prezydent Anna Mieczkowska zwróciła uwagę na to jak bardzo budżet obywatelski jest potrzebny i jaką cieszy się popularnością - Świadczy o tym ilość wnioskodawców, którzy spełnili wszystkie wymagania i złożyli własny projekt w tej edycji budżetu, a także ilość oddanych głosów.

Mieszkańcy mieli możliwość głosowania i wyboru jednego projektu społecznego i jednego infrastrukturalnego z łącznej liczby 37 projektów. Na projekty infrastrukturalne przeznaczona została kwota 800 000 zł, przy zgłoszony projekt nie mógł przekroczyć kwoty 400 000 zł. Natomiast na projekty społeczne przeznaczona została kwota 200 000 zł, przy czym projekt nie mógł przekroczyć kwoty 40 000 zł. Projektów o charakterze infrastrukturalnym było 17, a o charakterze społecznym 20.

Liczba osób głosujących: 4047
Liczba głosujących papierowo: 1455
Liczba głosujących elektronicznie: 2629
Liczba kart nieważnych: 144

Projekty infrastrukturalne
Zrealizowanych zostanie 6 projektów, które uzyskały największą liczbę głosów ważnych i mieszczą się w puli 800 000 przeznaczonych na tą kategorię.
Miejsce szóste - PTASI BUFET – koszt 26 500,- zł Liczba głosów 77
Miejsce piąte - PLAC ZIELONY UL. BASZTOWA – MODERNIZACJA – koszt 166 100,- zł; Liczba głosów 80
Miejsce czwarte - WIELOFUNKCYJNY STÓŁ TEQBALL – koszt 16 000,- zł; Liczba głosów 108
Miejsce trzecie - „KOŁOBRZEG BEZ BARIER – ROWERY DLA WSZYSTKICH” – koszt 162 592,- zł; Liczba głosów 366
Miejsce drugie - BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO WRAZ Z OGRODZENIEM, JAKO I ETAP BUDOWY PLACU MUZYKÓW NA OSIEDLU RADZIKOWO – koszt 326 990,- zł; Liczba głosów 612
Miejsce pierwsze - ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE CZYLI BUDOWA OTWARTEJ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ  DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA PODCZELE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W KOŁOBRZEGU – koszt 99 350,- zł; Liczba głosów 639

Projekty społeczne
Zrealizowanych zostanie 8 projektów, które uzyskały największą liczbę głosów ważnych i mieszczą się w puli 200 000 przeznaczonych na tą kategorię.
Miejsce ósme - IV FINAŁ MIĘDZYNARODOWEJ AKCJI „ONE BILLION RISING NAZYWAM SIĘ MILLIARD W KOŁOBRZEGU” – koszt 9 467,- zł; Liczba głosów 17
Miejsce siódme - „PROPAGOWANIE W KOŁOBRZEGU NAJSTARSZEGO SPORTU DRUŻYNOWEGO – WYCZYNOWEGO PRZECIĄGANIA LINY W RÓŻNYCH GRUPACH SPOŁECZNYCH” – koszt 39 250,- zł; Liczba głosów 120
Miejsce szóste - JADŁODZIELNIA KOŁOBRZESKA – koszt 7300,- zł; Liczba głosów 169
Miejsce piąte - „NIE GRAMY – NURKUJEMY!” – DARMOWE LEKCJE NURKOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – koszt 28 840,- zł; Liczba głosów 269