Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

plaża kołobrzeg

W "Rozmowach z Widokiem na Powiat" w Telewizji Kablowej Kołobrzeg, starosta Tomasz Tamborski przyznał, że jest problem z kosztami dzierżaw za plaże w Powiecie Kołobrzeskim. Obecnie, stosowane były stawki minimalne. Plaże są wydzierżawiane przez gminy, która wykonują na nich różne działania czy inwestycje, działając w naszym wspólnym interesie, aby turyści mogli czysto, bezpiecznie i atrakcyjnie wypoczywać nad morzem. Od przyszłego roku zmienią się jednak koszty tego wypoczynku, przynajmniej dla operatorów plaż. Wojewoda chce bowiem, aby za każdy hektar płacić około 10-12 razy więcej, niż obecnie. I nie są to małe kwoty. - W przyszłym roku gminy podpiszą dzierżawy na wąskie odcinki plaży i dokonają tylko tam zabezpieczenia. Może dość do tego, że fiskalizm pana wojewody, wpłynie negatywnie na to co się tam dzieje - mówi Tamborski.

Sprawdziliśmy. Faktycznie, sytuacja już zaczęła się komplikować. W przypadku gminy Ustronie Morskie, zamiast zapłacić 1600 złotych za plażę, będzie ona musiała uiścić opłatę 19000 złotych. Wzrost, jak widać, jest gigantyczny. Mało tego, przedstawiciele gmin już dziś protestują w związku ze wzorem umowy. To gmina będzie ponosić konsekwencje, na przykład, gdy ktoś będzie wykorzystywał plaże w sposób nieprawidłowy. Wskazują także, że koszt plaży to jedno, a jej przygotowanie, utrzymanie i zabezpieczenie, rodzi dodatkowe ogromne koszty.

Na razie nie wiadomo, czy ktokolwiek zamierza się z podwyżki wycofać i co dalej z sezonem na naszym wybrzeżu w zakresie organizacji wypoczynku na plażach naszego powiatu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama