29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

To była skromna ale i wzruszająca uroczystość. Powołano komitet honorowy budowy hospicjum stacjonarnego. Były łzy i zaduma...

Spotkanie poprowadziła Joanna Grab, prezes stowarzyszenia Victoria. Przedstawiła ideę hospicjum i zaangażowanie w nie kołobrzeskiej społeczności. Dziękowała mediom, samorządowcom i wolontariuszom. Nowym etapem tej idei ma być budowa hospicjum stacjonarnego. W skład komitetu honorowego tego przedsięwzięcia weszli: poseł Czesław Hoc, prezydent Janusz Gromek, starosta Tomasz Tamborski, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego - Marek Hok.

Wcześniej zaprezentowano zebrany film o gdańskim hospicjum. Był niezwykle wzruszający. Na wielu twarzach pojawiły się łzy. Proboszcz Parafii Mariackiej - ksiądz Jerzy Chęciński, tak bardzo się wzruszył, że nie był w stanie zabrać głosu. Film bowiem uzmysłowił wszystkim zebranym fakt przemijania i tego, co często jest z nim związane: choroby, bólu i cierpienia. To właśnie w ludzkim przeżywaniu choroby, pomocy osobom potrzebującym, chorym terminalnie, ma pomagać hospicjum stacjonarne. I to może być coś pięknego, coś co, wzruszyło dziś wielu. To cud życia, szczęścia, ale także konieczność śmierci.

Podaruj 1% kołobrzeskiemu Hospicjum

W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać:
Stowarzyszenie Victoria dla Osób z Chorobą Nowotworową
KRS:0000267934

Wszelkie informacje o hospicjum można znaleźć na stronie internetowej: www.hospicjumkolobrzeg.pl